KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286186
*
nr 1528 6186
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 19:52:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 16:05:29
1
300 kr
18/3 00:28:35
2
250 kr
18/3 00:28:35
1
300 kr (Budbetjänt)
18/3 00:28:41
2
350 kr
20/3 19:19:22
3
400 kr
20/3 19:47:23
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Dan Martin
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1528 6186
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 16:05:29 | 1 | 300 kr |
18/3 00:28:35 | 2 | 250 kr |
18/3 00:28:35 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/3 00:28:41 | 2 | 350 kr |
20/3 19:19:22 | 3 | 400 kr |
20/3 19:47:23 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37